Original: $3,417.29
-65%$3,417.29
$1,196.05The Story
| Profile | Firm |
| Dimensions | 240cmL x 83cmW x 75cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 64cm |
| Arm Height | 63cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Profile | Firm |
| Dimensions | 240cmL x 83cmW x 75cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 64cm |
| Arm Height | 63cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |























