Original: $424.78
-65%$424.78
$148.67The Story
| Dimensions | 63cmL x 59cmW x 78cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth |
45cm |
| Arm Height | 68cm |
| Color | Stone white |
| Upholstery | Waterproof, high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick-dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic wicker. |
| Feature |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Dimensions | 63cmL x 59cmW x 78cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth |
45cm |
| Arm Height | 68cm |
| Color | Stone white |
| Upholstery | Waterproof, high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick-dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic wicker. |
| Feature |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Assembled |

























