Original: $1,558.88
-65%$1,558.88
$545.61The Story
| Profile | Firm |
| Dimensions | 186cmL x 72cmW x 82cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth | 53cm |
| Arm Height | 67cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Profile | Firm |
| Dimensions | 186cmL x 72cmW x 82cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth | 53cm |
| Arm Height | 67cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |























