Original: $476.51
-65%$476.51
$166.78The Story
The Cali Curve bedside table is crafted in solid teak wood and natural rattan webbing. The rounded sides add softness and allow for ample storage using the two open shelves.
| Dimensions | 60cmW x 45cmD x 50cmH |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Natural Teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water based |
| Base Height | 15cm |
| Case Height | 40cm |
| Construction | 2 Open Shelves |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Cali Curve bedside table is crafted in solid teak wood and natural rattan webbing. The rounded sides add softness and allow for ample storage using the two open shelves.
| Dimensions | 60cmW x 45cmD x 50cmH |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Natural Teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water based |
| Base Height | 15cm |
| Case Height | 40cm |
| Construction | 2 Open Shelves |























