Original: $503.74
-65%$503.74
$176.31The Story
Relax in style and comfort as you sip your favorite drinks and converse with friends and family. The Cascade Bar Chair provides excellent support for extended seating. Embrace the outdoors with the Cascade Outdoor Bar Chair in Feather, a timeless and functional piece that elevates your outdoor entertainment with ease.
| Dimensions | 56cmL x 56cmW x 107cmH |
| Color | Feather |
| Seat Height | 80cm |
| Seat Depth | 44cm |
| Arm Height | 95cm |
| Upholstery |
Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Powder coated aluminum frame High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Relax in style and comfort as you sip your favorite drinks and converse with friends and family. The Cascade Bar Chair provides excellent support for extended seating. Embrace the outdoors with the Cascade Outdoor Bar Chair in Feather, a timeless and functional piece that elevates your outdoor entertainment with ease.
| Dimensions | 56cmL x 56cmW x 107cmH |
| Color | Feather |
| Seat Height | 80cm |
| Seat Depth | 44cm |
| Arm Height | 95cm |
| Upholstery |
Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Powder coated aluminum frame High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |























