Original: $2,211.84
-65%$2,211.84
$774.14The Story
| Profile | Medium |
| Dimensions | 275cmL x 170cmW x 70cmH |
| Arm Height | 53cm |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 58cm |
| Color | Salt & Pepper |
| Construction | Sinuous spring and rubber webbing suspension |
| Filling | High-density foam with polyester fiber and feather |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Assembly | Minimal assembly is required for the legs. Instructions inside the packaging. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Profile | Medium |
| Dimensions | 275cmL x 170cmW x 70cmH |
| Arm Height | 53cm |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 58cm |
| Color | Salt & Pepper |
| Construction | Sinuous spring and rubber webbing suspension |
| Filling | High-density foam with polyester fiber and feather |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Assembly | Minimal assembly is required for the legs. Instructions inside the packaging. |























