Original: $258.13
-65%$258.13
$90.35The Story
| Dimensions | 55cmL x 51cmW x 95cmH |
| Seat Height | 65cm |
| Arm Height | 85cm |
| Seat Depth | 56cm |
| Color | Ecru |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Materials | Upholstered seat, Powder-coated steel & Plywood Frame High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Dimensions | 55cmL x 51cmW x 95cmH |
| Seat Height | 65cm |
| Arm Height | 85cm |
| Seat Depth | 56cm |
| Color | Ecru |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Materials | Upholstered seat, Powder-coated steel & Plywood Frame High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |
























