The Story
| Profile | Soft |
| Dimensions | 64cmL x 63cmW x 74cmH |
| Seat Height | 43cm |
| Seat Depth | 49cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefinĀ fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick-dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic rattan. |
| FeatureĀ |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high temperatures. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Profile | Soft |
| Dimensions | 64cmL x 63cmW x 74cmH |
| Seat Height | 43cm |
| Seat Depth | 49cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefinĀ fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick-dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic rattan. |
| FeatureĀ |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high temperatures. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Assembled |























