Original: $1,865.21
-65%$1,865.21
$652.82The Story
This modern-shaped Verona dining table features a subtle ribbed motif and an oval top. Made out of solid new teak wood, the dining table offers a clean look with just the right amount of texture.
| Dimensions | 200cmL x 100cmW x 75cmH |
| Base width | 44cm Dia |
| Height to Underside | 73cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Natural Teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Sealer | Water-based |
| Supplied | Simple assembly required |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This modern-shaped Verona dining table features a subtle ribbed motif and an oval top. Made out of solid new teak wood, the dining table offers a clean look with just the right amount of texture.
| Dimensions | 200cmL x 100cmW x 75cmH |
| Base width | 44cm Dia |
| Height to Underside | 73cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Natural Teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Sealer | Water-based |
| Supplied | Simple assembly required |























