Original: $653.51
-65%$653.51
$228.73The Story
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood, this modern round coffee table offers a clean look with just the right amount of texture.
| Dimensions | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Natural Teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly requied |
| Sealer | Water based |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood, this modern round coffee table offers a clean look with just the right amount of texture.
| Dimensions | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Natural Teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly requied |
| Sealer | Water based |























