Original: $288.63
-65%$288.63
$101.02The Story
Elegance, style, sophistication. The ChelsoĀ 4 light pendant will get all the compliments no matter where you hang it. The smooth opal globes, refinedĀ brass arms and delicate structure make for a pretty beautiful light.
| Height adjustable | No |
| Height | 27.5 cm |
| Width | 69 cm |
| Depth | 69 cm |
| Bulb included | No |
| Bulb type | G9 x 4 |
| Compatible with dimmable bulbs and switches | Yes |
| Cable length | N/A |
|
Bathroom suitable
|
Yes |
|
Weight
|
1.6 Kg |
| Class | Class II |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Elegance, style, sophistication. The ChelsoĀ 4 light pendant will get all the compliments no matter where you hang it. The smooth opal globes, refinedĀ brass arms and delicate structure make for a pretty beautiful light.
| Height adjustable | No |
| Height | 27.5 cm |
| Width | 69 cm |
| Depth | 69 cm |
| Bulb included | No |
| Bulb type | G9 x 4 |
| Compatible with dimmable bulbs and switches | Yes |
| Cable length | N/A |
|
Bathroom suitable
|
Yes |
|
Weight
|
1.6 Kg |
| Class | Class II |

























