Original: $653.51
-65%$653.51
$228.73The Story
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood,Ā this modern round coffee tableĀ offers a clean look with just the right amount of texture.Ā
| DimensionsĀ | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| MaterialsĀ | Solid teak wood |
| ColorĀ | Matt black stainedĀ teakĀ |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly required |
| Sealer | Water-basedĀ |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood,Ā this modern round coffee tableĀ offers a clean look with just the right amount of texture.Ā
| DimensionsĀ | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| MaterialsĀ | Solid teak wood |
| ColorĀ | Matt black stainedĀ teakĀ |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly required |
| Sealer | Water-basedĀ |

























