The Story
With a nod to the Balinese style, theĀ Zara collectionĀ features dowel open shelfing made from solid teak wood.Ā Rich, natural finish provides a great tone on tone colour story.Ā
Please note; this product is made from a natural material and can vary in finish and/or graining.Ā
| Dimensions | 190cmW x 51cmD x 85cmH |
| Materials | Teak |
| Color | Natural Teak |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water-based |
| Base height | 21 cm |
| Case height | 28 cm |
| Construction | Open Shelves |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
With a nod to the Balinese style, theĀ Zara collectionĀ features dowel open shelfing made from solid teak wood.Ā Rich, natural finish provides a great tone on tone colour story.Ā
Please note; this product is made from a natural material and can vary in finish and/or graining.Ā
| Dimensions | 190cmW x 51cmD x 85cmH |
| Materials | Teak |
| Color | Natural Teak |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water-based |
| Base height | 21 cm |
| Case height | 28 cm |
| Construction | Open Shelves |
























