Original: $530.97
-65%$530.97
$185.84The Story
| Profile | Firm |
| Dimensions | 75cmL x 74cmW x 85cmH |
| Seat Height | 45cm |
| Arms Height | 60cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Salt & Pepper Boucle |
| Material |
Iron, Pine Wood, Ply |
| Fabric |
95% Polyester, 5% acrylic |
| Upholstery |
Interwoven cream, black, and gray yarns |
| Seat Construction | Slatted |
| Supplied | No Assembly Required |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Profile | Firm |
| Dimensions | 75cmL x 74cmW x 85cmH |
| Seat Height | 45cm |
| Arms Height | 60cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Salt & Pepper Boucle |
| Material |
Iron, Pine Wood, Ply |
| Fabric |
95% Polyester, 5% acrylic |
| Upholstery |
Interwoven cream, black, and gray yarns |
| Seat Construction | Slatted |
| Supplied | No Assembly Required |
Â























