Original: $721.58
-65%$721.58
$252.55The Story
| Profile | Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Mineral |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Profile | Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Mineral |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |

























