
The Story
With an elegant and contoured backrest Poise provides a stylish and grounded family of seating.Â
Designed by Patryk KocaÂ

| Dimensions | 67cmL x 64cmW x 73cmH |
| Color | Light Oak & Pecan Leather |
| Seat Height | 42cm |
| Arms Height | 58cm |
| Materials | Solid Oak  |
| Upholstery | Full Aniline, Genuine Leather Tanned in Italy |
| Supplied | Assembled |
| Features | Made using solid American Oak wood with visible grain. |
Â

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
With an elegant and contoured backrest Poise provides a stylish and grounded family of seating.Â
Designed by Patryk KocaÂ

| Dimensions | 67cmL x 64cmW x 73cmH |
| Color | Light Oak & Pecan Leather |
| Seat Height | 42cm |
| Arms Height | 58cm |
| Materials | Solid Oak  |
| Upholstery | Full Aniline, Genuine Leather Tanned in Italy |
| Supplied | Assembled |
| Features | Made using solid American Oak wood with visible grain. |
Â
























